بالاخره ماجرای سیاه چاله جنجالی بازی فورتنایت به سرانجام رسید و بعد از گذشت حدود یک روز و نیم، آپدیت جدید و بزرگ بازی فورتنایت منتشر شد. به همین ترتیب شاهد انتشار تریلر سینماتیک فصل اول از بخش دوم فورتنایت هستیم که نقشه جدید را به تصویر کشیده و اسکین‌ها و روش‌های تازه‌ای برای بازی کردن نیز ارائه می‌کند.

این آپدیت روی تمام پلتفرم‌های ممکن در دسترس قرار گرفته و حجم‌های متفاوتی دارد: پلی استیشن 4: حدود ۹ گیگابایت، ایکس باکس وان: حدود ۲۰ گیگابایت و پی‌سی: حدود ۱۶ گیگابایت. برای دسترسی به بخش دوم فورتنایت کافی است وارد لایبرری بازی‌هایتان شده و بازی را آپدیت کنید.

همانطور که پیش‌بینی شده بود، بخش دوم بازی فورتنایت نقشه‌ای کاملا جدید را پیش روی بازیکنان قرار داده که «آپولو» نام دارد و دارای ۱۳ لوکیشن منحصر به فرد و مختلف است. در این نقشه شاهد مناطقی کوهستانی و پوشیده از برف، مناطق جنگلی، ساختمان‌های ویلایی و ساحلی تماشایی هستیم که فانوسی بلندقامت نیز در میانش دیده می‌شود.

بدیهی است بخشی از این نقشه جدید با آب پوشیده شده که به نوبه خود روشی تازه برای تجربه گیم پلی فورتنایت است. در بخش دوم کاربران می‌توانند در آب شنا کنند و یا سوار قایق موتوری‌های پرسرعت شده و به گشت‌و‌گذار بپردازند. علاوه بر این مینی گیم‌هایی نیز در بازی گنجانده شده که به عنوان مثال یکی از آنها ماهی‌گیری است و امتیازات خاص خودش را دارد.

گفتنی است برخی از المان‌های گیم پلی نیز در بخش دوم دست‌خوش تغییر شده، به این ترتیب که بازیکن می‌تواند به وسیله بازوکا بانداژ، زخم‌های دوستانش را التیام ببخشد، یا یکی از هم‌تیمی‌هایی که مجروح شده را روی دوش انداخته و به محل امنی منتقل کند تا سر فرصت فرآیند شفا دادنش را انجام دهد. علاوه بر این تعداد قابل توجهی خوشحالی بعد از پیروزی و رقص اضافه شده که می‌توان به سادگی به طیفی گسترده از آنها دسترسی پیدا کرد.

در این نقشه تازه، نقاطی طراحی شده که می‌توان از آنها به عنوان پناهگاه استفاده کرد؛ مثلا کاربر می‌تواند در سطل‌ها یا کانتینرهایی قایم شود تا در موقع مناسب به دشمنان هجوم ببرد یا در طرف مقابل از دست مهاجمان در امان بماند. همچنین آیتم‌هایی مثل بشکه در جای جای نقشه وجود دارند که حکم مواد منفجره را دارند و می‌توان از آنها برای از بین بردن حریفان یا ایجاد بلوایی در منطقه استفاده کرد.

یکی از مزایای جالب توجه در این به‌روز‌رسانی، امکان آپگرید کردن اسلحه است؛ بازیکن ضمن دسترسی به مجموعه‌ای گسترده از سلاح‌های مختلف در سطح نقشه، می‌تواند آیتم‌ها و منابعی را جمع‌آوری کرده و از آنها برای ارتقای توانایی‌های سلاح‌هایش استفاده کند. لازم به تاکید است این قابلیت در اختیار تمام کاربران خواهد بود و لزوماً برای اپگرید کردن اسلحه نیاز به خرید بتل پس نیست.

برای خرید تمام محصولات فورتنایت میتوانید از سایت گیم گیفت اقدام کنید.


برای خرید ایتم های فورتنایت کلیک کنید


برای خرید Starter Pack Fortnite کلیک کنید