معرفی Escape From Tarkov:

اگر فکر می‌کنید Escape From Tarkov چیست، این مرور کلی بازی به سوالات اساسی شما پاسخ می‌دهد و بینشی از تجربه بازی قبل از خرید بازی به شما می‌دهد. بررسی کامل  ما از بازی Escape From Tarkov ممکن است به تصمیم خرید شما کمک کند. هنگامی که تصمیم به خرید گرفتید، راهنمای مفیدی نیز برای انتخاب نسخه صحیح بازی تارکوف داریم.

پس برای پاسخ سوالات خود درمورد بازی فرار از تارکوف با همراه باشید.

همچنین می توانید بازی Escape From Tarkov را از طریق سایت ما خریداری کنید.

برای خرید بازی Escape From Tarkove کلیک کنید

 

Escape from Tarkov یک بازی ویدئویی تیراندازی اول شخص چند نفره است که توسط Battlestate Games برای ویندوز در حال توسعه است. یک آزمایش آلفای بسته بازی برای اولین بار در 4 آگوست 2016 در دسترس کاربران منتخب قرار گرفت و به دنبال آن یک نسخه بتا بسته که از جولای 2017 در حال اجرا است.

بازی در منطقه خیالی نوروینسک، جایی که جنگ بین دو شرکت نظامی خصوصی (United Security “USEC” و Battle Encounter Assault Regiment “BEAR” )در جریان است. بازیکنان به مسابقاتی ملحق می‌شوند که به آنها “raids”می‌گویند که در آن با بازیکنان و ربات‌ها برای غارت مبارزه می‌کنند و هدفشان زنده ماندن و فرار است. مرگ منجر به از دست دادن همه مواردی می شود که بازیکن استفاده کرده و در طول آن حمله پیدا کرده است، به استثنای چند مورد.

گیم‌پلی واقع‌گرایانه در نقش تبدیل بازی به یک شبیه‌ساز نظامی

توسعه دهندگان Escape from Tarkov از این بازی به عنوان یک بازی ویدئویی بقا و واقع گرایانه و هاردکور اول شخص یاد می کنند که عناصری را از بازی های آنلاین انبوه چند نفره وام گرفته است. در حالت فعلی، Escape from Tarkov چندین حالت را برای بازیکنان در نظر می‌گیرد: حملات آنلاین PMC، حملات Scav مخفف کلمه (Scavenger) و یک حالت موقت آفلاین. در این حملات، بازیکنان می‌توانند به صورت انفرادی یا گروهی بازی کنند. و در یک طرف از نقشه های مختلف برای انتخاب در بازی تخم ریزی کنید. پس از ورود به بازی، به بازیکنان یک نقطه استخراج در سمت دیگر نقشه داده می شود و باید با سایر بازیکنان و شخصیت های غیر بازیکن مبارزه کنند تا به آن برسند. آن نقطه برای فرار علاوه بر این استخراج‌های استاندارد، به بازیکنان این فرصت نیز داده می‌شود تا از نقاط استخراج «اختیاری» در نزدیکی وسط نقشه استفاده کنند، اما برای انجام این کار باید شرایط مختلفی را برای هر عصاره مانند پرداخت روبل (اصلی در بازی) برآورده کنید. ارز، نداشتن کوله پشتی یا داشتن آیتم های خاصی روی شخصیت خود. علاوه بر مبارزه، بازیکنان می توانند غارت هایی مانند سلاح گرم، تجهیزات و زره را نیز در این نقشه ها پیدا کنند و پس از استخراج، می توانند غارت خود را در یک انبار ذخیره کنند. برای استفاده در حملات آتی یا می توان آن را به سایر بازیکنان در یک بازار مجازی مجازی فروخت.

وقتی بازیکنان در یک حمله جان خود را از دست می‌دهند، همه چیز، از جمله لوت و تجهیزاتی را که وارد حمله کرده‌اند، از دست می‌دهند. بازیکنان می‌توانند اسلحه‌ها و تجهیزاتی را که با خود آورده‌اند بیمه کنند که در صورت عدم تحویل توسط بازیکنان دیگر، امکان بازگرداندن وسایل به آنها را فراهم می‌کند. در حمله‌های scavenger(که به عنوان scav run شناخته می‌شوند) به بازیکنان به‌جای آیتم‌هایی از انبار شخصی‌شان، مجموعه‌ای تصادفی از تجهیزات داده می‌شود و وارد حمله‌ای می‌شوند که از قبل در یک مکان تصادفی در حال انجام است. اگر بازیکنی به‌عنوان یک لاشخور بمیرد، وجود دارد. یک تایمر خنک کننده تا زمانی که حالت دوباره برای بازیکن در دسترس قرار گیرد. هر حمله بسته به نقشه بین 15 تا 45 دقیقه طول می کشد و ممکن است حداکثر 14 بازیکن داشته باشد.

در حالی که بازیکنان در یک حمله نیستند، می توانند غارت ناخواسته را از طریق بازار کثیف به معامله گران یا سایر بازیکنان بفروشند و تجهیزات جدید خریداری کنند. این معامله‌گران همچنین بازیکن را با تکمیل ماموریت‌هایی که وفاداری معامله‌گر را افزایش می‌دهد، امکان دسترسی به آیتم‌ها و ماموریت‌های بیشتری را موظف می‌کنند. بازیکنان یک منطقه نشیمن “Hideout “قابل ارتقا دارند، که یک پناهگاه بمب زیرزمینی است که – پس از ارتقاء با مواد پاک‌شده یا خریداری‌شده – به شما این امکان را می‌دهد. پاداش های بازیکنان در بازی. این پاداش ها شامل کاهش تایمر خنک کننده برای بازی به عنوان Scav، افزایش تجربه به دست آمده، و توانایی ساخت آیتم ها است.

مبارزه کن

گیم پلی بازی Escape From Tarkov با بازی های شبیه سازی نظامی مانند سری ARMA مقایسه شده است. اسلحه‌ها را می‌توان توسط بازیکن با سفارشی‌سازی تمام اجزای تشکیل‌دهنده آن، مانند انتخاب پوشش گرد و غبار، دستگیره، انبار و محدوده ساخت. آنها می‌توانند شخصیت خود را با تجهیزات نظامی از جمله جلیقه‌های زرهی، دکل‌های زرهی و کلاه‌های بالستیک مجهز کنند.

برای خرید بازی ARMA کلیک کنید

در بازی، بازیکن کنترل دقیقی بر سرعت حرکت و ارتفاع خمیده شخصیت خود دارد. برای بررسی اینکه چه مقدار مهمات هنوز در سلاح آنها وجود دارد، باید مجله را به صورت دستی بررسی کنید – شمارنده روی صفحه ارائه نشده است. بازی همچنین دارای یک سیستم بهداشتی است که به موجب آن هر یک از اندام های شخصیت دارای نقاط اصابت است. آسیب رساندن به انواع خاصی از تجهیزات پزشکی برای رفع زخم ها، مانند بانداژ برای خونریزی، نیاز دارد. بازی بالستیک واقعی، از جمله ویژگی هایی مانند کمانه و نفوذ گلوله را مدل می کند.

پاک کردن اقلام از ظروف و بدن زمان می برد، زیرا هر آیتم به صورت جداگانه نشان داده می شود در حالی که بازیکن جستجو می کند. بازیکن همچنین باید سطح انرژی و هیدراتاسیون خود را در طول یک حمله کنترل کند.

هدف بازی فرار از تارکوف چیست؟

پس از در نظر گرفتن تمام مکانیک های فرار از تارکوف ، ممکن است به این فکر کنید که دقیقاً هدف یا هدف نهایی تارکوف که برای آن تلاش خواهید کرد چیست؟ در حال حاضر در حالت بتا، تارکوف این موضوع را به وضوح برای بازیکن تعریف نمی کند، اما تعدادی از اهداف بازی پایانی وجود دارد که جامعه عموماً آنها را هدف قرار می دهد (از ساده ترین تا سخت ترین ارائه شده است):

  • مخفیگاه کاملاً ارتقا یافته: چیزی که زندگی تارکوف شما را نیز آسان‌تر می‌کند، مخفیگاه شخصی شماست که به شما امکان می‌دهد آیتم‌های مفید بازی بسازید و حس فوق‌العاده‌ای از پیشرفت را به شما می‌دهد. رشد کردن از یک خانه پناهگاه بمب بتنی با امکانات کمی، بازیکنان می توانند نورپردازی، دستشویی، مزرعه بیت کوین را ارتقا دهند، فضای انبار را بهبود بخشند و حتی یک کتابخانه برای افزایش تجربه بسازند. در حال حاضر در مجموع 20 ماژول مخفیگاه وجود دارد که اکثریت آنها دارای چندین سطح ارتقا هستند که شما را ملزم می کند موارد خاصی را از حملات به دست آورید، به سطوح خاصی از معامله گر برسید، مهارت های شخصیت خود را بهبود ببخشید یا ماژول های پیش نیاز را باز کنید.
  •   Kappa Secure Container: احتمالاً متداول‌ترین هدف در میان جامعه، باز کردن قفل Kappa Secure Container است که آیتمی است که برای تکمیل اکثر ماموریت‌های بازی پاداش داده می‌شود و به شما امکان می‌دهد با خیال راحت غارت بیشتری را در حمله‌ها تضمین کنید، حتی اگر بمیرید و آن را به یک آیتم بسیار ارزشمند تبدیل کنید.
  • تمام ماموریت ها را تکمیل کنید: برای بازیکن واقعا متعهد تارکوف تعدادی ماموریت کششی وجود دارد که برای ظرف کاپا در بالا لازم نیست، اما حق بالیدن را فراهم می کند. این ماموریت ها معمولاً شامل کشتن روسا و تعداد زیادی از اوقات برای لوازم آرایشی یا سلاح‌های بسیار کشنده است.

علاوه بر موارد فوق، سایر بازیکنان جامعه ممکن است برای به دست آوردن قتل های PvP، افزایش ثروت بازی، رسیدن به سطوح دیوانه کننده بازیکنان یا شکار باس های بازی که چالش هوش مصنوعی بالاتری را ارائه می دهند، بازی کنند.

 

مقایسه نسخه های Escape From Tarkov

نمی‌دانید کدام نسخه Escape From Tarkov را باید بخرید؟ با توجه به وضعیت بتا Escape From Tarkov در حال حاضر BattleState Games استراتژی فروش چند لایه ای را اتخاذ کرده است که برای سایر عناوین دسترسی اولیه غیر معمول نیست. در حال حاضر این بدان معنی است که 4 نسخه مختلف بازی وجود دارد که می تواند بازیکنان را به این فکر وادار کند که کدام نسخه Escape From Tarkov را بخرند و تفاوت های واقعی آنها چیست.

مقایسه نسخه های مختلف من را بخوانید تا بدانید کدام نسخه را  خریداری کنید.

نسخه های مختلف موجود  Escape From Tarkov عبارتند از:

  • Standard Edition
  • Left Behind Edition
  • Prepare for Escape Edition
  • Edge of Darkness (EoD) Limited Edition

تفاوت نسخه های بازی Escape From Tarkov

تفاوت‌های بین نسخه‌های Escape From Tarkov و تأثیر آن بر تجربه تارکوف شما عبارتند از:

دسترسی: همه نسخه ها از طریق یک کپی دیجیتال به نسخه بتای بسته دسترسی پیدا می کنند.

Stash:اندازه ذخیره اولیه بین نسخه های بازی متفاوت است که از 10×28 برای Standard شروع می شود و تا 10×68 برای EoD افزایش می یابد. در حالی که این یک مزیت واضح در اوایل بازی است، همه بازیکنان در نهایت می‌توانند از طریق گیم‌پلی به اندازه 10×68 مخفی بسازند.

تجهیزات پاداش: مقدار تجهیزاتی که با آن شروع می‌کنید تحت تأثیر نسخه بازی شما با نسخه‌های سطح بالاتر مانند EoD است که به بازیکن به میزان قابل توجهی کالاهای مبادله‌ای و بهبودی بیشتری می‌دهد. مانند اندازه مخفی بالاتر، این عمدتاً یک مزیت بازی اولیه است، زیرا این آیتم‌های اولیه بازی به سرعت از بین انگشتان شما می‌لغزند و به‌طور قابل‌توجهی بازی را شکست نمی‌دهند. این لیست شروع موارد نیز به جناح انتخابی شما (BEAR یا USEC) بستگی دارد و به طور کلی با هر پاک کردن Tarkov با معرفی موارد جدید تغییر می کند.

کانتینر امن: مهم ترین تفاوت نسخه تارکوف، ظرف امن شروع شما است که به شما امکان می دهد اقلام را پس از مرگ خود نگه دارید. بازیکنان Standard و Left Behind با آلفا (2×2) شروع می‌کنند، Prepare for Escape یک بتا (2×3) دریافت می‌کند و EoD با گاما (3×3) شروع می‌کند که به آن‌ها اجازه می‌دهد در هنگام مرگ به میزان قابل توجهی کمتر ضرر کنند. مشابه اندازه ذخیره‌سازی، اگرچه بازیکنان در نهایت می‌توانند یک اپسیلون (4×2) و یک کاپا (3×4) از طریق گیم‌پلی کسب کنند.

معامله‌گران: Prepare for Escape و EoD «در ابتدا وضعیت خوبی نزد همه معامله‌گران درون بازی» دریافت می‌کند که باعث افزایش اعتبار 0.2 برای معامله‌گران مختلف می‌شود. این امر باز کردن تجهیزات سطح وفاداری بالاتر را بدون نیاز به انجام ماموریت ها آسان تر می کند و این بدان معناست که باز هم فقط یک مزیت اولیه بازی است.

شناسه بازی: بازیکنان Edge of Darkness یک تاج طلایی ویژه در کنار شناسه بازی خود باز می‌کنند.

دارندگان نسخه آینده DLC: Edge of Darkness به تمام DLC های بعدی که برای Escape From Tarkov منتشر شده است، دسترسی رایگان خواهند داشت، شبیه به Season pass از بازی های دیگر.

معرفی بازی Escape From Tarkov

کدام نسخه تارکوف را بخریم؟!

بنابراین با توجه به مزیت های اولیه بازی فوق، کدام نسخه بهترین گزینه است؟ با توجه به اینکه بازیکنان می‌توانند نسخه Escape From Tarkov خود را در هر زمانی ارتقا دهند (و به سادگی تفاوت قیمت را بپردازند)، من توصیه می‌کنم همه تازه واردان تارکوف نسخه استاندارد را بخرند تا مشخص کنند که آیا ابتدا از EFT لذت می‌برند یا نه و در حالت آفلاین تمرین می‌کنند و سپس در آینده ارتقاهایی را در نظر بگیرند زیرا می‌توانید بعداً ارتقاء EoD را انجام دهید.

برای کسانی که به دنبال ارتقا از نسخه استاندارد هستند، من به طور کلی Prepare for Escape یا Edge of Darkness را توصیه می کنم، زیرا این موارد مهم ترین مزیت ها را با افزایش شهرت کانتینر ایمن و معامله گر که برای گیم پلی و پیشرفت اولیه بسیار ارزشمند است، ارائه می دهند. در همین حال، نسخه Left Behind را نسبت به سایر نسخه‌ها از نظر قیمت کم می‌دانم.

این بدان معنا نیست که ارتقاء بالاتر از استاندارد نیز لازم است، من با موفقیت کانتینر کاپا را از یک حساب استاندارد در چرخه تارکوف به دست آوردم، اما برای دستیابی به آن نیاز به دانش بازی دارد و هرگز احساس ضعف قابل توجهی نکردم.

امیدوارم از این معرفی لذت برده باشید و براتون مفیده بوده باشه.

ممنون که با ما همراه بودید اگر از این مقاله خوشتون اومده حتما نظراتتون رو برامون کامنت کنید!!

 

برای خرید گیفت کارت استیم ترکیه کلیک کنید

برای خرید گیفت کارت استیم ارژانتین کلیک کنید

آموزش ساخت اکانت استیم در اینجا ببینید